Mimořádná nabídka PC her! -
Říjen 2006

Listopadový balíček Pony Clubu

17. října 2006 v 15:42 | vivi
Každý měsíc vám v rubrice Balíčky Pony Clubu budu ukazovát skvělé balíčky a to není vše ukážu kolik balíčky budou stát a když se vám balíčky Pony Clubu budou líbit tak vám pošlu přihlášku(Pro informace a zaslání přihlášky musíte do rubriky Přihláška do Pony Clubu)
Listopadový balíček
Pestrobarevný balíček 10-2006

Plánovaná rozesílka: 8. 11. 2006
Splatnost: 23. 11. 2006
Stop-kupon na příští
balíček zašlete tak,
abychom jej obdrželi do: 23. 11. 2006
Obsah balíčku:

Knížka - Opuštěná
Knížka - Otazníky kolem Naděje
Magická propiska
Ozdobný závěs
Peněženka s koníky


Magická karta - paso fino


Samozřejmě i Pony magazín 10/2006
… a navíc překvapení…

Barvy konů

16. října 2006 v 15:51 | vivi
Bělouš
Bělou�
Vraník
Vraník
Hnědák
Hnědák
Ryzák
Ryzák
Plavák
Plavák
Strakáč Piebald
Strakáč


Grošák
Gro�ák
Tmavý hnědák
Černý hnědák
A teď celé obrázky...
Bělouš
Obrázek “http://www.horseworld.wz.cz/belous1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/gardanhlava.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
hnědák
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/santino.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/Santino2.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/antik6.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
ryzák
Obrázek “http://www.horseworld.wz.cz/ryzak7.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/rivaldrez.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/atom1.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/turbo5.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
strakáč Piebald
Obrázek “http://www.horseworld.wz.cz/piebald11.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
strakáč Skewbald
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/Concorde3%5B1%5D%5B1%5D.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.horseworld.wz.cz/skewbald10.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
tmavý ryzák
.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/rivalik.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Plavák
Obrázek “http://www.horseworld.wz.cz/plavak15.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
grošák
Obrázek “http://www.horseworld.wz.cz/grosak12.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
musák
.
Apalossa
.
červený bělouš
.
izabela
.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/dantes.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/dantes2.bmp” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Tmavý hnědák
Obrázek “http://www.hrebcinek.wz.cz/alterik.JPG” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrazek
1
Vraník
Obrazek
Bělouš
Bělou�
Vraník
Vraník
Hnědák
Hnědák
Ryzák
Ryzák
Plavák
Plavák
Strakáč Piebald
Strakáč


Grošák
Gro�ák
Tmavý hnědák
Černý hnědák
A teď celé obrázky...

jen pro vás KŮN

16. října 2006 v 15:47 | vivi
Tohle je jenom pro vás je tam co všechno k čištění potřebujete např.hřibílko....atd a taky jak to dělat tak doufám, že se vám to líbí
Do práce
Při denním čištění se srst koně zbavuje špíny, různých nečistot a prachu. Hřívu a ocas je třeba důkladně pročesat. Čištění je záriveň i důležitou masáží, která uvolňuje svaly koně a podporuje prokrvení celého těla. Dávejte při čištění pozor na poranění, kožní choroby a nebo na nezvykle teplá či nateklá místa.
1. Máte všechno potřebné pohromadě, abyste mohli správně vyčistit vašeho koně? Potřebujete hřeblo (nejlépe gumové), rejžák, hrubý kartáč, žíněný kartáč a háček na kopyta. Uvažte koně pokud možno venku, abyste ani vy, ani on nevdechovali prach. Kromě toho se vykartáčovaný prach nebude snášet znovu na tělo koně! Nejdříve je třeba vyškrabat kopyta. Odstraňte nejhrubší špínu a pak vyškrabte střelkové rýhy. Odstraňte kamínky, které se v kopytu zaklínily a podívejte se, neční-li z rohoviny trn nebo hřebík. Přezkoušejte, zda podkova stále správně sedí.
2. Nyní přejíždějte hřeblem po krku, bocích, hřbetě a stehnech koně. Na břiše musíte být opatrní. Někteří koně jsou na těchto místech dost citliví. Pak je tedy vhodné využít plastikové hřeblo. Masírujte kůži krouživými pohyby. Touto masáží se srst postaví a prach a špína se z ní dají lépe vykartáčovat. Hřeblo pravidelně vyklepávejte na zem.
3. Potom okartáčujte rejžákem obzvlášť tvrdošíjnou špínu, kartáčujte také proti srsti. Na hlavě, za ušima a na nohou musíte být zvlášť opatrní. nezapoměňte koně vykartáčovat i pod hřívou, na břiše, na prsou, v ohbí pod spěnkami, na loktech a hleznech. Musíte však být opatrní, mnozí koně jsou citliví a nemají čištění rádi.
4. Na další čištění vezměte, poud stojíte na pravé straně koně, hřeblo do levé a kartáč do pravé ruky (na levé straně přesně naopak). Začněte nahoře u krku. Čistěte koně dlouhými tahy kartáčem a nakonec otřete kartáč o hřeblo, aby byl zase čistý. Tak postupně vykartáčujte koně po celém těle. Srst musí být úplně hladká a lesklá.
5. Hřívu kartáčujte rejžákem nebo plastovým hřeblem. Ocas musíte pročesat žíni po žíni. Pokud jsou v žíních uzlíky, opatrně je rukou rozpleťte. Teď je kůň kompletně vyčištěný a můžete ho osedlat. Kartáče i hřebla před uklizením dobře očistěte. Nezapomeňte, že po ježdění musíte koně ještě jednou vyhřebelcovat.
POZOR!Vyškrabování kopyt
Postavte se po straně vedle koně a sjíždějte mu rukou pomalu po přední nebo zadní noze dolů. Uchopte spěnkový kloub, táhněte ho nahoru a řekněte: "Nohu!" Když kůň nereaguje, můžete se mu také tělem opřít o rameno nebo bok, aby musel přesunout váhu na druhou nohu. Při zdvihání netahejte koni nohu do strany!
CO JE DOBRÉ VĚDĚT
Citliví koně
Mnozí koně jsou lechtiví a nemají rádi hřebelcování. Používejte místo železného hřebla hřbílka z gumy nabo plastu, jsou podstatně měkčí. Musíte být opatrní zejména na břiše koně, mnozí čtyřnozí kamarádi dávají zřetelně najevo, že si nepřejí, aby je na těchto místech někdo čistil...
Čištění vytváří důvěru
Čištění byste neměli brát jako něco obtěžujícího. Naopak je to dobrá příležitost,
jak si vybudovat úzký vztah s koněm. Většině koní se líbí, když je pečlivě čistíte.
Zároveň tak budete svého koně stále lépe poznávat a brzy budete vědět, co má rád
a co ne.Intenzivní péče o koně vytváří a neustále posiluje důvěru mezi koněm a jezdcem.
ČIŠTĚNÍ KOPYT OLEJEM- Tímto způsobem můžeme ošetřit jen jen dokonale čistá a suchá kopyta. I pak je účelné je ještě před natřením důkladně otřít utěrkou. Nikdy nepožíváme olej na zašpiněná kopyta, neboť nečistotu tím neodstraníme, ale pouze rozmažeme. Olejem natíráme celé kopyto směrem od patky ke korunce. Nanášíme poute slabou vrstvu oleje a řádně ji roztíráme. Tímto způsobem můžeme ošetřit i nášlapovou část kopyta, neboť tím na čas omezíme nalepování bláta či podestýlky.
ÚDRŽBA KARTÁČŮ-kartáče čistíme kovovým hřbílkem. Po čtyřech nebo pěti pročesání srsti přejedeme kartáčem po kovových lištách hřbílka. Rohem hřbílka ak opakovaně ťukneme ozem, aby vypadly nečistoty zachycené mezi lištami.( hřbílka se vyrábějí i ze deva a plastu, kovová však mají největší trvanlivost)

Potřeby k čištění


koně a péče

9. října 2006 v 13:51 | vivi
Hříbata
............mají při narození silnou jemnou kůži okolo kopýtek, kterou velmi brzy ztratí. Když je hříbě u maminky v bříšku, kope ji a tato blána chrání její vnitřní orgány.
...............se rodí s velmi silnou srstí, takže jsou v prvním roce života chráněna předchladem. Po první zimě postupně stratí toto chmýří a jejich nová srst je jasná a hladná.
Vývoj hříběte
Novorozené hříbě se staví na nohy a saje mateřské mléko již půl hodiny po porodu a jeho vývoj probíhá podle lidských měřítek neobyčejně rychle. Hříbě narozené ve stáji se může vydat ven v doprovodu své matky již v druhém dni života, pokud ovšem není nepříznivé počasí. Je-li chladno a vlhko, musí matka s hříbětem zůstávat alespoň v noci pod střechou.
První dny:
Vztahy hříběte k člověku se vytvářejí hned po narození. Někdy musí lidská ruka očistit nozdry od hlenu a blan již během porodu a v prvních 24 hodinách dostává hříbě injekcí séra proti obrně a tetanu. Klisna někdy své mladé brání a staví se mezi člověka a dosud bezmocného potomka. Klidné a dobromyslné klisny však brzy pochopí situaci a projeví k člověku důvěru, v čemž je hříbě rychle napodobí.
Ochočování:
Nejlépe se ochočuje hříbě, které se zdržuje víc ve stáji než venku. Chceme-li je dostat ven, vypouštíme klisnu, která se do stáje vrací nakonec jen na chvilku. Za těchto okolností hříbě následuje matku do neznámého světa bez povzbuzování.
Když jsou hříběti asi tři dny, lze je začít ochočovat za přítomnosti matky. Uváže se poblíž stěny stáje a hříbě není třeba přesvědčovat, aby pobíhalo těsně kolem ní. Trenér nebo majitel pak pravou rukou obejme trup zvířete a druhou mu položí kolem prsou. Mládě pak brzo pochopí, že má klidně stát a pokud je matka na blízku, přijímá tento styk s důvěrou. Následujícím úkolem je navyknout hříbě na ruku, která je vede. S tím začínáme v uzavřeném boxu. Vodíme klisnu pomalu kolem a hříbě ji následuje. Pak na něj lehce položíme pravou ruku, zatímco levá je připravena zabránit prudkému výpadu dopředu.
Za den nebo dva už je možné položit lehkou stájovou utěrku hříběti kolem krku a zakrátko je možné je takto vodit po výběhu nebo po stáji. Při tom se doporučuje hříbě uklidňovat drbáním na prsou, kohoutku nebo zádi. Je to imitace matčina láskyplného oštipování a zárodek společenské péče o srst. Po týdnu již může hříbě dostat lehounkou ohlávku a dá se spokojeně vodit, pokud ho ovšem nechceme oddálit od matky. Ohlávka se nasazuje ve stáji, velmi jemně.
Po dvou týdnech už hříbě strpí všechny doteky a hlazení člověkem. Dá si také zvedat nohy jednu po druhé. Toto cvičení je dobrou přípravou na dobu, kdy bude nezbytné čas od času požádat kováře o úpravu kopyt - to už budou hříběti měsíce. Ve stáří tři nebo čtyř měsíců se hříbě také učí nastupovat do přepravního boxu nebo traileru a to ve společnosti matky. Technika rychlého a snadného nakládání je založena na tom, že hříbě má přednost. Dva lidé ho opatrně přidržují a pomalu vedou na rampu. Matka, obávající se o osud svého jedináčka, rychle pospíchá za ním, i když si jinak na trailer nepotrpí.
Krmení a péče:
je-li po ruce kvalitní pastva a klisna dobře kojí, její mléko a tráva stačí k dostatečné výživě hříběte až do věku dvou měsíců. Koncem této doby už hříbě ochutnává koncentrované krmivo, které dostává matka. Pro začátek hříbě potřebuje asi půl kila koncentrátu a dostává je do věku pěti nebo šesti měsíců. K tomu se přidává oves, vařené lněné semínko a ječmen, sušené mléko zpočátku asi 60 g, pak se dávka zvyšuje až na 227 g denně a navíc rybí tuk na podporu vývoje kostry a další. V zimě potřebuje hříbě dostatečný příděl jemného lučního sena, které nadměrně nenamáhá jeho mléčný chrup a trávicí soustavu. Kromě krmení potřebují hříbata ještě spoustu spánku, docela jako malé děti, a také společnost koní a dost místa k dovádění. Je zvykem, že se hřebečci, s nimiž se nepočítá do chovu, kastrují ještě před odstavem. Kastrování může samozřejmě proběhnut i později, ale ročci už bývají velmi divocí. Před kastrací je nutné odčervení. Naproti tomu sérii injekcí pro tetanu dostává hříbě až potom.
Odstav:
K odstavu dochází po čtyřech a půl až šesti měsících, kdy první hříběcí srst začíná tmavnout. Dříve se odstavují těžcí koně. Tento nevyhnutelný krok by měl proběhnout pozvolna, bez stresu, pro matku i hříbě a musí být citlivě řízen majitelem. Hříbata se postupně připravují na odstav občasným oddělováním od matek. Například je-li klisna právě ve výcviku, ponechává se hříbě v boxu, kam se mu dá dostatek potravy. Úplné oddělení má nastat asi tak po 4 týdnech, při čemž klisnu odvedeme a hříbě zůstane v hluboce podestlaném známém boxu, kde se cítí v bezpečí. Po týdnu je již můžeme pustit do výběhu, ale během té doby nemá matku ani vidět ani slyšet.
Dobré krmení je pro mladá zvířata svrchovaně důležité, stejně jako volnost pohybu, která jim umožňuje přirozeně se rozvíjet. V době, kdy se hříbě mění v ročka, nemá dostáváat méně než 3 kg koncentrátu denně a k tomu sůl, minerální přídavky, rybí tuk a další potřeby. Sena má mít podle chuti a také dostatek čisté čerstvé vody má být stále po ruce.
všechny články z péče o koně pochází z:http://koneavseonich.blog.cz díky za poskytnutí.
Péče o koně Krmení
Výživa a krmení koní
Chceme-li, aby náš kůň podával dobré výsledky, je zapotřebí zajistit mu kvalitní plnohodnotné krmivo. Jeho množství a složení musí být samozřejmě přiměřené práci, kterou kůň vykonává.
K tomu, abychom koni poskytli potřebnou výživu, musíme znát druhy krmiv
Při krmení koně bychom se měli řídit určitými zásadami:
dodržovat dobu krmení při krmení koně nerušit krmit vícekrát denně menšími dávkami (nejčastěji 3x) a to: ráno (1/3 jádra, 1/4 objemné píce), odpoledne (1/3 jádra, 1/4 objemné píce) a večer (1/3 jádra, 1/2 objemné píce) po krmení nechat koně alespoň 1 - 1 1/2 hod v klidu

Napájení koní
Kůň musí mít neustále přístup k vodě (automatické napajedlo nebo vědro v boxe). Voda by měla být pitná, zdravotně nezávadná, čistá, bezbarvá, bez choroboplodných zárodků, nečistot a zápachů. Její teplota by měla být 10 - 15°C.
Denní spotřeba vody je asi 20 - 40 L. Samozřejmě záleží na pracovním zatížení, ročním obdobím, vlhkosti vzduchu, ale také složení krmné dávky. Před prací kůň nemá dostat velké množství vody, to platí především u koní dostihových.
Hlavně ale musíme vědět, že nesmíme napájet koně bezprostředně po výkonu a koně zpoceného. Tomu podáme nejprve trochu sena a teprve potom můžeme napojit.Příklad denní krmné dávky sportovního a rekreačního koně:

Sportovní kůň
Oves - 5 - 7 kg, seno - 8 kg
Otruby, kukuřičný šrot nebo jiné příměsi - 1/2 kg
Vitamíny - např. EFFOL CONDI - odměrku do ovsa
Mrkev (v zimním období) - 2 - 3 kg

Rekreační kůň

Oves - 4 - 6 kg, seno - 6 - 7 kg
Otruby pšeničné nebo jiné příměsi - 1/2 kg např. každý druhý den
Vitamíny - podle aktuálních potřeb
Mrkev (v zimním období) - 2 kg

- protrháváme je speciálním hřebínkem

- hříva rostoucí v místech, kde leží nátylník uzdečky, se většinou stříhá nakrátko

správná délka: asi na jednu šířku dlaně

ohon

- čas od času se zastříhne spodek, když je ohon příliš dlouhý a při každém čištění by se měl rozčesat

kopyta

- po oschnutí se potře stěna, chodidlo a rohová střelka nesoleným tukem nebo vazelínou, aby se zabránilo unikání vlhkosti z kopyta a přílišnému vyschnutí kopytního rohu

kontrola kopyta: každých 4 - 6 týdnů

HŘBÍLKEM pořádně koně vydrhnem a tím ho i namasírujem. Pokud máte gumové, musí se kontrolovat jestli není už moc špinavé a v tomto případě ho oprášit a vyčistit.


Animace koníků

8. října 2006 v 13:52 | vivi
Hříbě s ptáčkemJednorožecZapadající slunceKlisna s hříbátkemŠpanělská vysoká školaHříbě appaloosyBělouš klusajícíVálející se kůňJednorože2Černý kůň vzpínající seDrezúraŘehtající kůňPlemenaParkurDrezúza2JezdecKoníčekKlisna a hříběKoník malýPodkovaKoník malý2Koník malý-měnící barvyKoníkOstruhaKoník2